O kapele..

Začalo to docela nevinně. Divadlo plný lidí. Národní divadlo. Herci se snaží ze všech sil, ale nějak to vázne...prostě je to nebaví. Nikdo z toho nic nemá. Konečně se k celé situaci inspicient postaví čelem, přijde na jeviště uprostřed jednání a sdělí divákům, že hra předčasně končí, protože herce to dnes vážně vůbec nebaví.
„Hurá, no to je skvělý! Aspoň můžeme jít domů. Ať žije Národní divadlo!“ ozvaly se jednomyslně čtyři hlasy z hlediště. A ti čtyři si v tu chvíli uvědomili, že patří k sobě, sebrali se, odešli a založili skupinu. Hudební. Sunbeach (dále jen SB).
Filosofie kapely spočívá na několika zásadních pilířích. Jedním z nich je myšlenka, že milionáři jsou v pohodě, protože když si daj špeka, tak nemusej nic dělat. Dalším stěžejním momentem, který se zrcadlí v tvorbě této neuchopitelné formace, je pohled na život, který se podle SB dá popsat jen jedinou větou: „Život je divnej.“
Vnímajíce svůj hlas jako vlnící se plazmu, vrhli se členové SB do víru metafyzických hudebních jamů, ze kterých vzniklo několik legendárních písní, které nikdo nepochopil. Snad jen parafráze na Descarta - „Hulím, tedy jsem“ - dokáže vnést trochu světla do temných vod komplikovaných hudebních frází. Obecně vzato se však SB vždy snažili, aby jejich písně dobře dopadly.
Vlivem odstředivých sil kosmu a neúprosně se zakřivujícího časoprostoru prošla však skupina brutální transformací, při níž valnou část tohoto procesu strávila v hibernaci. Jedna obzvláště senzibilní jednotka SB se v ní nachází dodnes, neboť propadla iluzi, že Beatles svou poslední desku natočili bez Lenina, pročež se nevyhnula zájmu KGB, LSD, THC, PVC a SRPŠ. Nicméně tři zbývající komponenty SB opět protly své oběžné dráhy a pokusily se znovu naladit tak, aby to aspoň trochu ladilo. Nezapomenutelné písně z kultovního dema „Každej chvilku nese hada“ (kterého se prodalo už víc jak 15 nosičů!), spolu s dosud nevydanými poklady tvorby SB, opět počaly znít z našich pódií a prudit publikum. Naštěstí tak zřídka, že letošní turné dostalo název „Neexistující comeback“.

Táňa Máňa – zpěvačka z muzikálu „Horymír a sedm požárníků“, typická mimoženština

zUzaN – bubeník, co vůbec nejí a vlaje i ve spaní

Katka Ryška – kytaristka a bývalá prodavačka sítě obchodů „Ovoce – zhulenina“

PROHLÁŠENÍ  NADHUDEBNÍ  SKUPINY  SUNBEACH:

Každou vteřinu je symbolizováno, že nechceme být opuštěni. Ale kdyby člověk pořád myslel na to, že všechno pomine, tak by se pominul. Svět byl přece stvořen už starý! Z podmáslí zbyde vždy jen bezmáslí, proto mějme pořád radost, a ne jen, když se vyhneme smrti. Slibme si, že svůj byt alespoň jednou týdně proslavíme, ať je pořádně slavný a že uvolníme v MHD místo zhuleným a starším osobám. Kdo se bere moc vážně netuší, že si do smrti hraje na život. Co na tom, že každý z nás je jiný díl téhož seriálu? Vesmír je jenom velkej trik, někdo si na nás svítí přes cedník! Sunbeach neexistuje, a přece jsme, jsme, jsme, jsme, jsme, jsme,jsme...............

Sponzor:
Architektonické modely 3D-atelier